Mýty nebo pravda, aneb těhotná žena za volantem
Často se těhotné ženy ptají, zda je řízení auta nebezpečné. Některé ženy se dokonce bojí sedět na místě spolujezdce a v domění, že by ublížily v případě autonehody plodu, nezapínají si ani bezpečnostní pás. Je to všechno jen zbytečná obava, nebo to má svůj důvod?
Pokud je žena aktivní řidičkou již delší dobu, není důvod přestat v době těhotenství. Je ale potřeba počítat s tím, že řízení auta je i velká psychická zátěž. Žena by s tím měla počítat a neměla by se vydávat na dlouhé cesty. V posledních týdnech před porodem by rodička neměla řídit vůbec, porod může přijít kdykoliv a popravdě, kolik žen by chtělo rodit v autě, nebo v sanitce po cestě do porodnice.
Bojíte se nehody?
Většina těhotných žen propadá při cestování autem obavám z autonehody. Mají strach nejen o sebe, ale především o své nenarozené dítě. Vyrovnat se se stresem bývá velice obtížné, ale pomoci vám může správná technika dýchání. Zní to jako maličkost, ale dělá to divy! Také se vám bude hodit při porodu, kdy je správná technika dýchání velice důležitá a pro rychlý porod bez komplikací.
Relaxace na sedadle spolujezdce
Pokud vás trápí bolesti zad, možná by vám pomohla krátká jízda autem. Možná to zní až neuvěřitelně, ale sedadla v moderních autech jsou někdy lépe tvarovaná, než nejlepší židle a křesla. Nastavitelná poloha a výška sedadla, bederní opěrka, to vše vám může od bolesti zad ulevit. A v zimě vyhřívaná sedačka, to je věc! Hlavně si nastavte sedadlo tak, aby vám naprosto vyhovovalo. Pořiďte si speciální bezpečnostní pás pro těhotné, který mění způsob upevnění popruhů. Nikdy si nezapínejte bezpečnostní pás tak, aby byl popruh umístěn přes břicho!