Žádná budoucí maminka se nevyhne bolesti břicha v těhotenství. Pokud se však objeví bolest, která se opakuje a je stále silnější a přidává se třeba i bolest v zádech, jde o potíže se samotným těhotenstvím. Například u potratu, kdy se ještě může objevit i krvácení, není mimoděložní těhotenství, což je též velmi rizikové.
Rozpínaní dělohy
Děloha se rozpíná hned na začátku těhotenství, kdy je vlastně připravena přijmout vajíčko k uhnízdění. Prokrvuje se a sílí. Bolest připomíná tu menstruační, není však tak silná a nevrací se. Objevuje se v prvním trimestru těhotenství, kdy těhotná žena, nemusí vědět že, je těhotná. Očekává menstruaci, ta ale nedorazí.
Nevolnost v těhotenství
Není to nic výjimečného. Objevuje se také v prvním trimestru těhotenství. Přibližně tak v šestém nebo sedmém týdnu těhotenství. Tělo si zvyká na tzv. jiný stav. Žena má pocit na zvracení nebo opravdu zvrací. Objevují se ranní nevolnosti, to ale neznamená, že se nemůžou objevit v kteroukoliv jinou dobu. Pokud žena chce zamezit těmto nevolnostem, musí se postarat o to, aby vždy něco měla v žaludku, některé ženy to řeší tak, že si nechají u postele piškoty nebo máslové sušenky. Něco snědí, potom v klidu stanou a nevolnost je zažehnuta.
Také se objevuje tvrdnutí břicha nebo pálení žáhy. Což je také velmi obvyklým jevem v tomto stádiu. Dochází ke změně chutí a pocitům hladu.
Bolest pánevních oblastí a nohou
Bolest pánve se objeví při vstávání z postele nebo při oblékání a svlíkání. Když se žena rozsedí, nebo delší dobu stojí na nohou. Bolesti se jde zbavit podáváním léků nebo píchnutím injekce, která je vhodná pro těhotné ženy.
Mimoděložní těhotenství
Těhotenství mimo dělohu je možné odhalit přibližně v sedmém týdnu těhotenství. Mezi počáteční příznaky patří tupá bolest v jedné straně v podbřišku, která se může postupně zesilovat až do křečovité bolesti. Objevuje se bolest při močení. Přidává se i krvácení. Pokud se objeví tyto příznaky, nemusí to hned znamenat mimoděložní těhotenství, ale je třeba tomu věnovat pozornost. Při jakékoliv nejasnosti je dobré navštívit svého lékaře, který už bude vědět.
Mezi pokročilejší příznaky mimoděložního těhotenství patří vnitřní krvácení, které lze odhalit jako stejné příznaky při větší ztrátě krve. Žena je bledá, unavená a má silné stupňující se bolesti, upadá do mdlob. Může se objevit i krvácení jako při menstruaci. Nelze si toho nevšimnout, protože zdravotní stav těhotné ženy je v ohrožení. Při podezření o mimoděložním těhotenství je zapotřebí vyhledat co nejrychleji lékařskou pomoc.
Potrat
Může být samovolný nebo způsobený nějakým jiným rizikem. Je možné ho rozpoznat při krvácení z pochvy a bolestmi v podbřišku. Nejde se ale spoléhat na samotné mínění, na 100 % to potvrdí lékař.
Samovolný potrat je možný tak do 12 týdne těhotenství. Kdy plod odumírá, nebo může umřít a žena to tak ve svém těle necítí. Zjistí to až lékař při pravidelné prohlídce. Nebo je potrat, kdy žena o plod přijde na základě úrazu, nebo když jí někdo ublíží na zdraví. Plod to nemusí přežít a musí být z těla ženy vyjmut uměle.