Chystáme si výbavičku

Chystáme si výbavičku

V druhé polovině těhotenství už žádná maminka neodolá a začne listovat katalogy, projíždět internet a hledat to pravé vybavení pro své miminko. Při přípravě na příchod potomka věnujeme velkou pozornost výběru kočárku, oblečení, kupujeme vaničku, přebalovací komody a podobné vymoženosti dnešní doby. Nikdo se však nezamyslí nad tím, zda používat jednorázové, nebo klasické látkové pleny. V dnešní době převládá první varianta, i když spousta maminek se vrací zpět k pracím plenám, ale ve vylepšené podobě.

Látkové pleny jsou ekologické

Podle statistik firem, vyrábějících prací pleny, se u nás použije více než jeden milion jednorázových plenek. Při spotřebě 4500 plenek při průměrné ceně 5kč za plenu, vynaložíte nejméně dvacet tisíc korun na nákup jednorázových papírových plenek. Nemluvě o zátěži na životní prostředí. To už je přece pádný argument pro používání látkových plen.

Jednorázovky šetří čas

Na druhé straně je tady názor pediatrů Ti tvrdí, že papírovou plenu maminkovská kůže lépe snáší a absorbční vrstva odvádí moč od novorozenecké kůže a tím předchází vzniku opruzenin, které jsou pro miminko velice nepříjemné a špatně se léčí. A také maminky nemusí vynaložit tolik času praním a žehlením plen a mohou se více věnovat svému děťátku. Látkové pleny používají většinou jen maminky, které mají u svého miminka problémy s kyčlema, potom je na místě tzv. široké balení., které látkové plenky zajistí nejlépe.

Pediatři si pochvalují, že jakékoliv moderní pleny, ať už papírové nebo látkové,díky separačním vrstvám, příznivě ovlivňují kojení. Maminkám tím totiž odpadá časově i fyzicky náročné praní a žehlení a věk, do kterého je dítě kojeno, se ku prospěchu dětí stále zvyšuje.

Jak pomoci miminku během prořezávání zoubků?

Prořezávání zoubků je obdobím plným dětského pláče. Je to těžká chvíle nejen pro dítě, ale i pro rodiče. Zajímá vás, kdy dochází k prořezávání zubů a jak miminku během něj ulevit? O tom bude náš dnešní článek.

Kdy nastává prořezávání dětských zoubků

První dětský zoubek se začíná prořezávat kolem 6. měsíce věku dítěte. Jsou však známy také případy dřívějšího nebo pozdějšího počátku prořezávání. Růst zoubků je záležitostí několika měsíců.

Příznaky počínajícího prořezávání zoubků

Co vám napoví, že vašemu děťátku začínají prorůstat zoubky?

  • zvýšené slintání
  • zarudlé, oteklé a teplé dásně citlivé na dotek
  • oteklá nosní sliznice
  • může se vyskytnout teplota

Jak ulevit dítěti během prořezávání zoubků

Při prořezávání zoubků nejvíce trpí dásně, z toho důvodu holduje cumlání a žvýkání chladných věcí. Pomoci jim tak můžete různými kousátky.

Kousátka jsou k dostání v různých tvarech, barvách a vyrobena z rozličných materiálů. Vaše miminko zaujmou vzhledem i příjemným materiálem. Jejich dásním bude příjemné třeba silikonové kousátko nebo to z přírodního kaučuku. Jsou navržena tak, aby zklidnila dásně vašeho miminka, které jsou podrážděné právě prořezáváním zubů. Musí být bezpečné, aby nijak neporanily dětskou pusinku a zároveň odolaly prvním zoubkům. Samozřejmostí je zdravotně nezávadný materiál.

Některé typy kousátek jsou vyráběny jako kousátko-chrastítko. Na trhu jsou také k dostání dárkové sady obsahující kousátko.

Když se zoubky prořežou

Když se zoubky prořežou, nezapomeňte svému děťátku pořídit „první kartáček“ s měkkými štětinami ve tvaru hračky.

Věřte, že spatřit první prořezaný zoubek je obrovská radost, i když vykoupená obrovským množstvím neprobděných nocí.

Výchytávky jedné trhlé čtyřnásobné matky

Co vlastně s tím novorozeným miminem budu dělat? Tak tohle byla jedna z mých prvních vět. Ještě na porodním sále. Narodil se mi tehdy můj první syn. Až do této chvíle jsem se s miminkem mockrát v životě, možná jako i spousta z Vás, téměř nesetkala. Teda určitě ne takhle zodpovědně a napořád. Pár jich projelo občas kolem mě po městě v kočárku. Občas jsem některé zahlédla v obchodě. Ale mé kamarádky děti ještě neměly. Babička nebyla moc hlídací. No a rady od ní? Tak ty ať si raději nechá! Tohle přeci na svém děcku zkoušet nechci a ani nebudu! Dřív to bylo jen samé: kojit po třech hodinách, začít brzy přikrmovat, moc nechovat, vlastně nejlépe vůbec, abych si ho náhodou nerozmazlila… No fuj!  Teda jak já jsem tohle mohla s mou matkou přežít? To vážně nechápu.

Chci to dělat všechno po svém!

A tak to vlastně všechno začalo. A jestli chcete poslouchat své tělo, své dítě a své přírodní pudy, i Vám se život brzo od základu změní.

Cože bude jinak než dřív?

Už nebudete nikdy sama.

To malé škvrně bude pořád, ale opravdu pořád s Vámi!

V noci budete několikrát kojit v posteli. Když odejdete od spícího andílka, třeba jen na záchod , no, o sprchování ani nemluvím, okamžitě to zjistí. Už v půlce chodby uslyšíte ten řev. Celý den budete utěšovat jeho hlad. Buď  v sedě, někdo zvládá i v nosítku, v leže, při vaření, při čtení knihy či facebooku, při snídani, při obědě, teda jestli nějaký stihnete s tím tygrem vytvořit. Prostě asi tak 12 hod denně prokojíte. Ne, nebojte, nejste jediná! Je to vážně úplně normální. Celý den krom kojení skoro nic nestihnete.

Budete ho pořád chovat nebo nosit, tancovat s ním, uklízet s ním, houpat ho… Když zrovna nekojíte, je fajn si dítě uvázat do nosícího šátku či nosítka. Zpočátku ho připevníte na břicho. Později je možné mít mimčo i na zádech. Dá se tak krásně umýt třeba nádobí. A samozřejmě se u toho prcek i vyspí. O kočárku či postýlce si nedělejte příliš velké naděje. I já jsem zjistila, že to jsou téměř vyhozené peníze. Dítě bude chtít být jenom s Vámi! Nenalákáte ho na ten divný kus nábytku, co se nehýbe, co mu netluče srdce, co tak nádherně nevoní mlíkem.

A ještě musíte po každém probuzení přebalit zadeček.   Po spánku je však někdy lepší dítě nejdřív nakojit. S velkým hladem mimísek moc přebalovací náladu totiž zrovna nemá. Taky je často při příjmu výdej. Mohlo by se Vám pak lehce stát, že čistá vydrží plínka jen pár minutek.

A to je vlastně celá věda o miminkách

Tak takhle jednoduché to opravdu celé je. Když má kojenec u sebe maminku s mlíčkem a je uvázaný v šátku, nic mu ke štěstí nechybí. Můžete s ním jít kamkoli a kdykoli, klidně i v noci!  On chce stejně pořád jenom svoji maminku. Do tašky sebou přibalte pár plínek a vlhčených ubrousků na přebalení. Raději sebou vezměte i nové bodýčko, protože si ho často brouček buď poblinkne mlíkem nebo pokaká.  Můžete spolu jezdit třeba vlakem. Jděte s ním na přednášku, na nákup a nebo jen tak do parku. A vypravte se klidně jenom krmit slepice…

Užívejte si své mateřství a vzájemné propojení!

 

 

Alžběta Zelená

Jak zapojit tatínka do péče o miminko

Máte miminko a chcete, aby se o něj staral i tatínek a pomáhal vám? Proč ne, protože sama toho máte za ten den než se vrátí z práce až nad hlavu a tak byste si také ráda chvilku od miminka odpočinula, jelikož nejspíše fungujete i v noci, kdy se vaše miminko budí na krmení.

Pokud chcete, aby se tatínek do péče o miminko také zapojil, začněte postupně. Nechte jej vozit kočárek a mezi tím si udělejte vše potřebné, nebo si klidně odpočiňte. Tatínek si může procházkou s kočárkem odpočinout od pracovních starostí a na chvíli se projet s vašim miminkem.

Postupně jej zapojujte i do jiných činností a učte jej, jak o miminko pečovat, protože tatínkové to nemají vrozené tak jako my matky. Sami spousty věcí nevědí automaticky tak, jak to víme my maminky. Tatínkové čas od času něco popletou, tak jim to nemějte za zlé a buďte rádi, že vám s miminkem pomáhají.

Horší to je tehdy, když tatínek o péči nemá zájem a nechce se starat. I to se bohužel stává a tím, že ho budete nutit, se vůbec nic nezmění, naopak jej to bude dosti obtěžovat a bude vám to dávat najevo. Bohužel s tímto asi nic neuděláte a budete se s tím faktem muset smířit.

Vysvětlování, že jste rodiče oba asi neobstojí. Někde je to dané tak, že otec vydělává peníze a matka pečuje o domácnost a děti. Ve většině případů si ale otcové najdou cestu ke svým dětem, obzvlášť pak, jsou-li jim jejich děti podobné a otcové se v nich vidí.

Nedávejte tatínkovi zbytečně těžké úkoly, které by pro něj mohli být obtížné a nemusel by je zvládnout. Například někteří otcové nechtějí své miminko koupat, protože je brzdí strach, aby miminku něco neudělali. My maminky samozřejmě na tom nic těžkého nevidíme, ale úkolujte tatínka jen tím, o čem jste přesvědčeni oba, že to zvládne a že to nebude proti jeho vůli.

Očkování miminek

Když se miminko narodí, potřebuje spoustu ochranných látek, které samotné nezíská. A aby bylo vaše miminko zdravé, a vy jste se nemuseli bát toho, že by dostalo nějakou nebezpečnou nemoc, potřebuje od lékaře jistá očkování. Jsou očkování, které si sami můžete vybrat, ale vedle nich jsou i očkování, která jsou povinná.

Očkování, kterým se nevyhnete

Jsou očkování, u kterých si sami můžete vybrat, zda je pro vaše miminko vhodné či nikoliv. Ale některá očkování jsou povinná, těm se vaše miminko nemůže vyhnout a vy kvůli nim musíte navštívit lékaře. Rozhodně byste to neměli podcenit, neboť tím můžete zamezit mnoha nebezpečným nemocem. Nemusíte se bát, že za injekce zaplatíte spoustu peněz, protože očkování, které je povinné celé hradí zdravotní pojišťovna. S těmi dobrovolnými, tedy očkování, které si sami vyberete a nejsou povinná je to už složitější, neboť některé z nich jsou stále hrazeny pojišťovnou a některé musíte platit sami, ovšem na tyto informace by vás měl upozornit lékař.

Miminko to bolí

Mnoho rodičů nesouhlasí s očkováním miminka, protože si myslí, že to bude jejich děťátko bolet. Avšak pravdou je, že i když možná trochu zapláče, tak si rozhodně na očkování nebudete pamatovat. Navíc je důležité píchnout mu vakcínu brzy, aby nestihlo onemocnět. A co se týče jakékoliv bolesti, vždy je lepší udělat to v době, kdy je vaše dítě ještě miminko, protože si to nebude pamatovat, proto se v tomto období dělají i operace srdce anebo méně důležité nastřelování náušnic.

Proč je očkování povinné?

To že jsou některá očkování povinné je dáno závažností onemocnění. Jednak by to měla být prevence před nebezpečnou nemoci, která by mohla ohrozit vaše dítě. Ale zároveň povinné očkování miminek zabraňuje vytvářením různých epidemií, právě pro to, aby nevznikaly epidemie, se očkuje tak brzy. Tedy v době, aby se nemoc nestihla vytvořit a případně nakazit ostatní ještě nenaočkované děti. Mimo jiné injekce slouží k vytvoření imunity, což je důležité nejen pro dětský věk, ale také v dospělosti.

Kdy se očkování píchá?

Každé očkování se píchá v jinou dobu. Nebojte se, protože na každé očkování by vás měl lékař předem upozornit. Ale existuje i něco, čemu se říká očkovací kalendář a v tomto kalendáři, který si můžete najít na internetu anebo vám jej dá samotný lékař, najdete všechna povinná očkování miminek a také dobu, kdy se mají daná očkování píchat. Například hned v devátém týdnu vás čeká očkování proti obrně, černému kašli a žloutence, další očkování bude v třetím měsíci. Je dobré si tento kalendář vytisknout či přinést si jej od lékaře domů a vystavit jej, abyste na žádné očkování opravdu nezapomněli.

Očkování dítěte je velice důležité, proto nic nepodceňujte a choďte na všechna povinná očkování. Zamezíte tím nebezpečným nemocem i různým epidemiím.

 

Konzumace alkoholu při kojení

Velice častým tématem čerstvých maminek je právě to, zda si po devíti měsících odepírání konečně mohou dát skleničku vína či pivo, když ještě kojí své malé ratolesti. Na tohle téma existuje mnoho názorů a záleží na mnoha aspektech, ale v podstatě můžeme říct, že s mírou si dát můžete.

Nic se nesmí přehánět

Některé maminky s alkoholem začínají s alkoholem už v těhotenství. Pokud je to pouze sklenička piva po obědě, pak je to v pořádku, protože taková troška nemůže miminku ublížit, ovšem nesmí se to stát pravidlem. Naopak pokud je těhotná maminka alkoholička a pije opravdu ve velkém množství, tak ubližuje nejen sobě, ale zejména tomu miminku. Vzhledem k tomu, že miminko není ještě vyzrálé, tak se alkoholismus těhotné matky může projevit na jeho zdravotním stavu, zejména na zdraví ledvin. A proto je opravdu důležité vzdát se alkoholu. Takže pokud je žena na alkoholu závislá, měla by nejdříve jít na odvykací kúru, než začne plánovat rodinou.

Když kojíme, tak dáváme

Existují dvě skupinky maminek. Jedna skupina jsou ty, které si myslí, že když kojí, tak se stále musí hlídat a nesmí si dát nic, co by bylo pro miminko nebezpečné. Vedle nich jsou ty, které si myslí, že kojení nemůže nijak ublížit, a proto si mohou dát cokoliv. Obojí jsou extrémy, úplně nejlepší cesta je někde uprostřed. Je samozřejmostí, že se při kojení trochu kontrolovat musíme, ale není vše pro miminko nebezpečné.

Maminko, dej si

Kojení je důležitá věc. A proto se mnoho maminek bojí alkoholu v tomto procesu, což není divu, neboť velké množství alkoholu by mohlo dítěti ublížit i při kojení, avšak pokud budete pít s mírou, tak se nic nestane. Příležitostně si můžete dát skleničku vína či slabé pivo. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že si skleničku vína či slabé pivo, můžete dát dokonce každý den. Ovšem je lepší to nepřehánět. Každopádně tvrdému alkoholu byste se měli vzdát i po dobu kojení.

Doba konzumace alkoholu

Většinou se příležitost ke konzumaci alkoholu naskytne večer, když nám přijde nějaká návštěva. Anebo v případě, že máme nějaký těžký oběd, jako je kachna se zelím a podobně. Dobré je dát si onu sklenici vína či slabé pivo v době, kdy víme, že budeme kojit až po nějaké delší odmlce. Například, když přijde návštěva, tak nakojíte miminko před příchodem a pak až ráno po případě někdy v noci. Některé maminky dokonce odstřikují mléko do dětské láhve, aby měly jistotu. Avšak zde je někdy nebezpečné, že by si dítě mohlo na láhev zvyknout.

Divoké párty musí počkat

Pokud kojíte a jste pozvání na nějakou párty, tak byste měly dělat řidiče. Protože opít se v době kojení není dobré. Sami nejlépe víte, že se alkohol odbourává poměrně dlouho, takže i když budete kojit až druhého dne ráno, tak stejně zbytky alkoholu dítěti předáváte. Navíc mnoho lidí velkou dávku alkoholu nesnáší moc dobře a často druhý den stráví v posteli s kbelíkem vedle sebe. A když je špatně mamince, nemůže být dobře ani miminku.

I kojící maminky si mohou dát skleničku, ale nic se nesmí přehánět.

Jak by mělo mé dítě spát

Dětský spánek je kromě výživy snad nejdůležitějším tématem pro všechny rodiče, a to hlavně proto, že nevyspalé nebo špatně spící dítě může znamenat mnoho probdělých nocí a proplakaných dnů. Jak je to vlastně s dětským spánkem a jak by mělo dítě od narození do dvou let věku spát?

Do tří měsíců

Novorozenec a později kojenec do věku zhruba tří měsíců spí nepravidelně, pro jeho spánkový režim neplatí žádná pravidla nebo doporučení. Osvědčuje se spaní v kočárku nebo v autosedačce, miminko by samozřejmě mělo mít vlastní postýlku, která mu zajistí dostatečně bezpečný prostor ke spánku. Některé miminka snadněji usnou v péřové zavinovačce, která jim svou měkkostí a těsností připomene prostředí dělohy.

I v případě novorozence je však vhodné začít připravovat dítě na spaní stále stejným večerním rituálem – koupelí, nakrmením a uložením ke spánku. Takhle malé miminko často trápí bolesti bříška, a tak se nebojte dítě uspávat v náručí nebo jakkoli jinak, období prvních 3 měsíců bývá z hlediska spánku nejnáročnější.

4–6 měsíců

Takto staré dítě by mělo spát v průběhu dne třikrát, přičemž doba bdělosti mezi jednotlivými spánky činí asi 2,5 hodiny.

Potřeba spánku je do jisté míry individuální, ale lze přibližně stanovit, kolik hodin (jaké rozmezí) by mělo dítě naspat, aby bylo odpočaté. Nejen správná výživa je důležitá pro zdravý vývoj dítěte, spánek hraje neméně důležitou roli.

To, co pomáhá při nácviku dostatečného spaní, je pravidelnost v denním režimu – krmení v přibližně stejných časech, procházky ve stejnou denní dobu apod. Pokud je to možné, snažte se vytvořit takové podmínky, aby mělo vaše dítě možnost si základ pravidelného denního rytmu vytvořit – prospějete tím nejen jemu, ale také sobě.

V tomto období se dítě samozřejmě v noci budí na krmení.

6–9 měsíců

Doba bdělosti se prodlužuje, dítě spí stále třikrát denně, ale vydrží přes den i souvislé 3 hodiny nespat.

Podle názorů některých odborníků se nemusí kojené dítě, které dosáhlo 5. měsíce a určité váhy, budit na noční krmení. Pro většinu rodičů může znít tato věta jako zbožné přání, ale jsou děti, které opravdu celou noc bez jídla vydrží. V určitém věku dítěte stejně nastane okamžik, kdy se noční krmení stane potřebou sociální spíše než fyzickou, a je na rodiči, jak se k tomu postaví. Jsou děti, které ještě v roce a půl špatně spí a v noci se budí, a pak děti, které si odvykly na noční krmení v půl roce a jejich rodiče mají klidný spánek.

9–12 měsíců

Dítě starší 9. měsíců spí zpravidla už jen dvakrát denně a doba mezi jednotlivými spánky se prodlužuje na 3–3,5 hodiny.

12–18 měsíců

Většina dětí v tomto věku ještě spí dvakrát denně, čím bližší je hranice jednoho a půl roku, tím větší tendence pouze k jednomu spánku přes den.

18–24 měsíců

Takto staré dítě vydrží bdít zhruba 6 hodin a v polovině dne, zpravidla kolem oběda, na několik hodin usne. Čím je starší, tím se doma, kdy usíná, odsunuje na pozdější hodinu, a to až do věku čtyř nebo dokonce pěti let.

Jaký kočárek si vybrat

Přemýšlíte o volbě vhodného kočárku pro vaše dítě, ale stále nevíte, pro jaký se rozhodnout? Velmi záleží i na tom, v jaké cenové kategorii se má kočárek pohybovat a co od něj očekáváte. Jak si tedy nejlépe kočárek vybrat?

By: Vince Alongi

Kočárek by měl mít tato kriteria

Pokud si kočárek pořizujete od narození, tak by rozhodně měl mít hlubokou korbičku, nebo sportovní korbičkou jež jde dát úplně do lehu a vložnou tašku. Pokud chcete kočárek využívat delší dobu, pak by kromě hluboké korby, měl mít i sportovní verzi. Madlo by mělo být nastavitelné, podle výšky matky.

Pokud chcete vozit miminko v obou směrech, pak by měla jít hluboká korba do podvozku zasadit v obou směrech. Pokud miminko můžete vozit jen jedním směrem a to tak, že bude ve sportovním kočárku koukat před sebe, pak by mělo být na stříšce kočárku průhledné okýnko, kterým budete moci své dítě za jízdy zkontrolovat.

Nákupní košík pod kočárkem, by měl mít dostatek prostoru tak, aby se vám do něj pohodlně ukládal nákup. Vyzkoušet si můžete do košíku vložit například balík plen, který budete dost často kupovat.

Brzdu by měl mít kočárek buď ruční, nebo takovou, jež obsloužíte nohou. Kočárek by měl jít snadno složit i rozložit.

Pokud kupujete golfky

Jestliže už máte miminko větší a chystáte se pořídit golfky, pak určitě také dbejte na to, abyste si koupili kvalitní golfky, které vám budou dobře sloužit. Golfky by měli být především lehké a taktéž by se měli dobře složit i rozložit.

Jejich poloha by měla jít dát do úplného lehu, aby se dítě, které v golfkách usne, cítilo pohodlně. Opět si můžete pořídit golfky, které lze vozit v obou směrech. Při pořizování golfek zkontrolujte košík, jak jsou golfky ovladatelné a jak se v nich dítěti bude sedět. Golfky mají tu výhodu, že je můžete jít koupit již s vaším dítětem a ono si je tak může vyzkoušet.

Kde mít miminko přes den

Čekáte miminko, nebo už máte malé miminko a přemýšlíte, kam jej přes den uložit? Pořiďte si postýlku na kolečkách, abyste s ní mohli jezdit tam, kam zrovna potřebujete. Kde tedy mít miminko přes den? Pokud vám miminko usne, tak postýlku přesuňte do pokojíčku, nebo do ložnice a to proto, aby mělo na spaní klid. Miminko pak hlídejte pomocí chůvičky.

milpek75 / Pixabay

Pokud je vaše miminko vzhůru, pak mějte postýlku v místech, kde se pohybujete i vy a to proto, aby vaše dítě vnímalo vaší přítomnost a necítilo se tak samo. Pokud máte houpací křesílko pro miminko, klidně jej uložte do něj a nechte jej se houpat a poslouchat při tom příjemnou hudbu, která je součástí houpacích křesílek. Využít můžete i přenosné polohovací lehátko.

Miminko také můžete nechat hrát na dětské hrací dece, kde kolem sebe bude mít spousty zábavy, úměrně k jeho věku. Dítě rádo osahává hračky, strká do pusinky a brouká si. Na hrací dece, kde bude mít i hrazdičku se zavěšenými hračkami, se mu bude jistě líbit.

Velmi dobré je také mít ohrádku, do které miminku dáte hračky a necháte jej, aby si v ní hrálo. Miminko z ohrádky nevyleze a tak máte jistotu, že se vám nikam neodplazí, maximálně si bude vyžadovat vaší pozornost pláčem, na což však můžete lehce reagovat.

Velmi dobře na dítě působí procházky v kočárku, které s nim můžete podnikat každý den a nechat v něm vaše miminko odpočinout a prospat se, nebo pozorovat okolí, které je pro miminko velmi zajímavé.

Miminko mějte doma vždy na očích, nebo alespoň na uších a to pomocí chůvičky. Je nutné vaše dítě neustále střežit, aby neplakalo, aby neblinkalo a podobně. Nikdy nemůžete vědět, co se může stát a tak nepodceňujte žádnou situaci. Je opravdu důležité vědět neustále, co vaše miminko dělá.

Oznamte narození dítěte všem přátelům, známým i rodině

Narodilo se vám dítě a je čas o tom dát vědět rodině, známým, kamarádům, kolegům a podobně? Jak oznámit narození dítěte? Je to nejkrásnější zpráva, kterou můžete komukoliv dát, a tak byste si měli na tom, jak ji sdělíte ostatním, dát skutečně záležet.

By: Dan Harrelson

Svým nejbližším, to znamená rodině, můžete zavolat a tu radostnou událost sdělit po telefonu. Ostatním můžete poslat SMS a tou jim sdělit tuto úžasnou novinku. SMS může být vtipná a může být také originální. Sdělte v ní, jak se vaše dítě jmenuje, jestli chcete být víc konkrétní, můžete je informovat o době narození, údajích kolik měří a kolik váží.

Pokud píše SMS otec a píše, že se mu narodila dcera a obě jsou v pořádku, neznamená to, že se narodila dvojčata jak si mylně myslí moje drahá polovička, když tuto SMS obdrží, ale že matka i dcera jsou v pořádku…

Co také můžete poslat, je MMS s fotografií vašeho dítěte, nebo poslat fotografii přes Viber. Pokud máte Facebook, pak tuto novinku oznamte všem svým přátelům právě přes Facebook, kam taktéž můžete umístit fotografii s informacemi o tom, že se vám narodilo miminko.

Osobně jsem si velmi promýšlela, jak tuto zprávu poslat do světa, jelikož jsem v té době Facebook neměla, tak jsem posílala SMS a telefonovala, rodině pak poslala MMS. Po rozeslání vám pak přijdou odpovědi s otázkami, na které jsem již však neměla sílu odpovídat, protože chodili celou noc.

S babičkami jsem si pak telefonovala a povídali jsme si o tom, jaký byl porod a jak máme krásnou a velkou dceru. Na tyto chvíli nikdy nezapomenete, budete na ně vzpomínat během roku a nejvíc pak při narozeninách vašeho dítěte.